STOP testování na zvířatech...
Jestli jsi proti testování na zvířatech... Si na správné adrese... V menu najdeš petice,články,videa a přihlášku do klubu proti testování...Tam se určitě zapiš!! Dále nás můžeš podpořit tím, že si dáš naši ikonu na tvůj web... ZDE ...nepište mi tu žádné, že kopíruji z jiných blogů.. Myslím, že v této oblasti je jedno jestli lidé kopírují... Snažíme se tu přeci chránit životy... Tento blog podporuje vše co se týká sekce: Proti testování na zvířatech, Týrání zvířat... Zcela podporujeme web: www.netestovanonazviratech.cz *Děkujeme jedné slečně za design.. :) Přišel mi na e-mail...udělala ho dobrovolně..škoda, že nenapsala svůj blog..

Srpen 2010

Idiot hází psa z mostu

31. srpna 2010 v 21:56 Týrání a zabíjení
Toto neni video, pro slabé žaludky... Nemám co dodat... Pejskovi přišli napomoc, ale nakonec zemřel... Muže zatkli...


Click to watch video

Lajka

31. srpna 2010 v 21:45 Testování
První živá bytost, která se dostala na oběžnou dráhu Země. Původně se jmenovola Kudryavka a byla nalezena jako toulavý pes v ulicích Moskvy. Po tréninku s dvěma dalšími psy byl vybrán a 3. listopadu byl vyslán do vesmíru v satelitu Sputnik 2. Jeho návrat nebyl nikdy plánován, takže se stal zároveň první obětí dobývání vesmíru. Zemřela několik hodin po startu na následky stresu a přehřátí.


Obrázek “http://astroportal.sk/images/lajka.jpg” nelze zobrazit, protože obsahuje chyby.
V roce 1960 ve Sputniku 5 kroužily na oběžné dráze jeden den fenky Bělka a Strelka, které se vrátily zpět na Zemi. Ale až bezpečné lety fenky Černušky v březnu 1961, kterou na palubě Sputniku 9 doprovázelo několik myší a guinejský vepřík, a Zvězdušky ve Sputniku 10 potvrdily, že let člověka do vesmíru a jeho návrat na Zemi je uskutečnitelný.

NASA testuje účinky radiace na opicích

31. srpna 2010 v 21:40 Testování
Poprvé po desítkách let začala NASA testováním účinků radiace na opicích. Cílem je zjistit nakolik ovlivní záření ve vesmíru lidský organismus a chování astronautů během uvažovaných déletrvajících misí. Zároveň testy podle serveru MSNBC prověřují možnosti ochrany před zářením.
Kotul veverovitý

Během nového výzkumu bude 18 až 28 opiček druhu kotul veverovitý vystaveno radiaci v úrovních, jako astronauti při letu na Mars. Výzkum má sledovat především změny v centrálním nervovém systému.
"Došli jsme k závěru, že potřebujeme výzkumu tohoto druhu," řekl farmakolog Jack Bergman serveru Discovery News. NASA plánuje budoucí lety na Měsíc a Mars, nicméně podle Bergmana jí chybí údaje o tom, jak může delší pobyt ve vesmíru astronauty ovlivnit.
NASA dosud testovala krysy a myši, ale zjištěné údaje nepostihují celkové dopady záření na lidský organismus. Proto se mají účinky ověřit na opicích, jejichž organismus je lidskému podobnější.
Kotulové, kteří jsou vycvičeni k plnění určitých úkolů, budou vystaveni radiaci a vědci budou sledovat, nakolik to ovlivní jejich schopnost naučené úkoly. Poměřovat se bude nejen bezprostřední účinek radiace, ale také její působení s časovým odstupem.
Do vesmíru bylo posláno vedle lidí a různých druhů živočichů celkem 29 primátů. Sověti, respektive Rusové jich poslali na oběžnou dráhu 12 a Američané 17. Ochránci zvířat podobné testy ostře kritizují.

"Umělá" lidská kůže nahradí pokusná zvířata

31. srpna 2010 v 21:27 Testování

"Umělá" lidská kůže nahradí pokusná zvířata

Rekonstruovaná lidská kůže Episkin, kterou vytvořila kosmetická společnost L'Oréal, byla schválena pro testování dráždivosti kosmetických výrobků. To znamená, že může nahradit pokusná zvířata. 

Rekonstruovanou kůži tvoří pokožkové buňky keratinocyty, pěstované na vrstvě kolagenu. Zdrojem keratinocytů je "odpadní materiál", který vzniká při plastických operacích. Při testování se Episkin jednoduše ponoří do testovaného výrobku. Jeho dráždivost pak budou kosmetologové hodnotit podle počtu odumřelých keratinocytů.
Nezávislá analýza podle článku v New Scientist ukázala, že tento způsob testování je citlivější než některé z testů, prováděných na zvířatech. Vlastnosti rekostruované kůže se navíc dají modifikovat podle konkrétních požadavků. Po ozáření UV paprsky se z ní například stane stárnoucí pokožka. Přidáním melanocytů se zase dá napodobit pokožka etnik s tmavě zbarvenou kůží.
O výrobu "umělé" lidské kůže se odborníci z L'Oréal pokoušeli už od 80. let minulého století, ovšem jejich úsilí se vystupňovalo ve chvíli, kdy se Evropská unie odhodlala k reformě "chemické politiky" a rozhodla se nahradit desítky předpisů jednotným systémem, pro který se užívá zkratka REACH (registrace, evaluace a autorizace chemických látek). REACH (mimo jiné) požaduje po výrobcích, aby do roku 2019 otestovali dráždivost cca 10 000 chemických látek, které kosmetický průmysl využívá. Testy dráždivost však od roku 2009 nebude od roku 2009 možné provádět na zvířatech. Vytvoření rekonstruované kůže proto bylo jedinou cestou z tohoto chvályhodného legislativního bludiště.
netest
Zachraňte tuleněOtevři oči!Portál domácích mazlíčků | Libimesevam.czHafici.cz mojimilacikovia.skwww.psiadusa.skSvoboda zvířatDMSPřipojte se k Petici WSPAsvoboda zviratutulkyPomozte nám pomáhat spolecnost pro zvirata