STOP testování na zvířatech...
Jestli jsi proti testování na zvířatech... Si na správné adrese... V menu najdeš petice,články,videa a přihlášku do klubu proti testování...Tam se určitě zapiš!! Dále nás můžeš podpořit tím, že si dáš naši ikonu na tvůj web... ZDE ...nepište mi tu žádné, že kopíruji z jiných blogů.. Myslím, že v této oblasti je jedno jestli lidé kopírují... Snažíme se tu přeci chránit životy... Tento blog podporuje vše co se týká sekce: Proti testování na zvířatech, Týrání zvířat... Zcela podporujeme web: www.netestovanonazviratech.cz *Děkujeme jedné slečně za design.. :) Přišel mi na e-mail...udělala ho dobrovolně..škoda, že nenapsala svůj blog..

"Umělá" lidská kůže nahradí pokusná zvířata

31. srpna 2010 v 21:27 |  Testování

"Umělá" lidská kůže nahradí pokusná zvířata

Rekonstruovaná lidská kůže Episkin, kterou vytvořila kosmetická společnost L'Oréal, byla schválena pro testování dráždivosti kosmetických výrobků. To znamená, že může nahradit pokusná zvířata. 

Rekonstruovanou kůži tvoří pokožkové buňky keratinocyty, pěstované na vrstvě kolagenu. Zdrojem keratinocytů je "odpadní materiál", který vzniká při plastických operacích. Při testování se Episkin jednoduše ponoří do testovaného výrobku. Jeho dráždivost pak budou kosmetologové hodnotit podle počtu odumřelých keratinocytů.
Nezávislá analýza podle článku v New Scientist ukázala, že tento způsob testování je citlivější než některé z testů, prováděných na zvířatech. Vlastnosti rekostruované kůže se navíc dají modifikovat podle konkrétních požadavků. Po ozáření UV paprsky se z ní například stane stárnoucí pokožka. Přidáním melanocytů se zase dá napodobit pokožka etnik s tmavě zbarvenou kůží.
O výrobu "umělé" lidské kůže se odborníci z L'Oréal pokoušeli už od 80. let minulého století, ovšem jejich úsilí se vystupňovalo ve chvíli, kdy se Evropská unie odhodlala k reformě "chemické politiky" a rozhodla se nahradit desítky předpisů jednotným systémem, pro který se užívá zkratka REACH (registrace, evaluace a autorizace chemických látek). REACH (mimo jiné) požaduje po výrobcích, aby do roku 2019 otestovali dráždivost cca 10 000 chemických látek, které kosmetický průmysl využívá. Testy dráždivost však od roku 2009 nebude od roku 2009 možné provádět na zvířatech. Vytvoření rekonstruované kůže proto bylo jedinou cestou z tohoto chvályhodného legislativního bludiště.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 L€nk@ L€nk@ | Web | 10. srpna 2011 v 14:14 | Reagovat

Jestli jsem to pochopila správně ..
Nebudou provádět testy na zvířatech ?
To je skvělé :)
Jestli newadí dát s tvojí ikonkou na web tenhle článek.. Kdyby ti to vadilo tak napiš na blog a já ho smažu..

2 Tris Tris | E-mail | Web | 9. června 2015 v 21:51 | Reagovat

To bude skvělé!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
netest
Zachraňte tuleněOtevři oči!Portál domácích mazlíčků | Libimesevam.czHafici.cz mojimilacikovia.skwww.psiadusa.skSvoboda zvířatDMSPřipojte se k Petici WSPAsvoboda zviratutulkyPomozte nám pomáhat spolecnost pro zvirata